Zjistěte pH v bazénu pomocí bazénového testeru

Křišťálově průzračná voda je snem každého majitele bazénu. Co však dělat, když se vám voda začne kazit? Zkontrolujte pH! To totiž udává kyselost a zásaditost vody v bazénu. A právě to, jak je voda kyselá nebo zásaditá, má vliv na čistotu vody v bazénu.
Abyste se mohli vesele koupat, je potřeba, aby voda v bazénu nebyla ani příliš zásaditá ani příliš kyselá. Musí být zkrátka tak akorát.

textura vody.jpg

K tomu, abyste zjistili, jak je na tom voda ve vašem bazénu, slouží testery bazénové vody. Testery pro měření pH v bazénu chlorito.cz se pro vás stanou vítanými pomocníky během koupací sezóny. Kontrolovat bazénovou vodu je velmi důležité zejména v horkých letních dnech, kdy může docházet k jejímu rychlejšímu kažení. Obecně se doporučuje kontrolovat vodu alespoň jednou za čtrnáct dní. Pokud však bazén využíváte častěji, například denně, je vhodné provádět také kontrolu vody častěji.
Pokud budete tester bazénové vody pravidelně používat, předejdete tak nežádoucím změnám vody ve vašem bazénu. Existuje několik druhů testerů. Použít můžete například tester tabletový, jehož výhoda je v dlouhé životnosti náplní.
Další, a velmi oblíbený, druh bazénového testeru vody, je tester kapkový.

plavci v bazénu.jpg

Ten slouží pro kontrolu několika základních ukazatelů. Můžete si s ním zkontrolovat nejen pH vody, ale také obsah chloru, bromu, alkalitu nebo také tvrdost vody.
A nakonec se zaměříme na testery proužkové. Díky proužkovému testeru velmi snadno a rychle zjistíte stav vody ve vašem bazénu. Vybrat si můžete kombinované proužkové testery, se kterými zjistíte několik hodnot vody v bazénu nebo testery pro stanovení jednotlivých ukazatelů. Existují také testery vody pro majitele bazénů využívající k zabezpečení čistoty vody elektrolytický rozklad slané vody. Díky tomuto speciálnímu testeru pak zjistíte koncentraci soli v bazénové vodě.