Zájem o osobní domácí služby mírně vzrostl

Zatímco u některých odvětví služeb v domácnosti zaznamenala statistika větší nárůst zájmu, u těch ostatních se spíše jedná o nárůst mírný, anebo o stagnaci. V každém případě však nejde o propad.
zastřihávání plotu

Donáška obědů

Byla by to vynikající služba, která by ulehčila život mnoha lidem, zejména seniorům. Bohužel se však jedná pouze o komerční záležitost a ta pochopitelně vyžaduje určité náklady. Tomu odpovídají i ceny obědů (případně večeří) a senioři si je zkrátka nemohou dovolit.
V současné době se tyto služby realizují formou sociální výpomoci, zajišťují je jak soukromé firmy, tak i organizace. Dovoz obědů je možné zajistit např. i před ukončením pobytu v nemocnici, anebo si je objednat přes Internet. Přitom si je stávající zákazníci převážně vychvalují, jídla odpovídají dietním omezením, jsou donášena teplá ve speciálních boxech, a až přímo do bytu.
staré ruce

Mobilní pedikúra, manikúra, kosmetika a kadeřnictví

Tato odvětví se stále drží na své původní úrovni, prozatím nestagnují, ani se jejich počet nerozšiřuje. Ceny služeb zůstávají poměrně stabilní a jejich kvalita rovněž. Využívají je nejen senioři, ale i řada lidí v produktivním věku. Stále častěji se setkáváme s tím, že lidé upřednostní pohodlí domova před cizím prostředím.
péče o nohy

Předčítání a odlehčovací služby

Tržní systém dnes nezapomíná ani na handicapované občany a seniory, odkázané na externí pomoc. V průběhu posledních pěti let se zvýšil zájem o tyto specifické služby o více než 6 procent, zejména v případě zapůjčování kompenzačních pomůcek a předčítání handicapovaným lidem. Nutno však podotknout, že jde o náročnou činnost, která často přerůstá v osobní sympatie a stírá se tak hranice mezi profesionálním a osobním přístupem.

Osobní chůvy a hlídání dětí

Jedna z nejoblíbenějších služeb v domácnosti, kdy se vyplácí zaměstnaným ženám nebo celým rodinám zaměstnat cizího člověka, aby se postaral o jejich ratolesti. Dnes se tímto odvětvím zabývají firmy i OSVČ, které nabízí i domácí kroužky pro starší děti. V posledních letech je tendence využívat hlídání dětí spíše mírně vzrůstající, což je způsobeno vysokou zaměstnaností a lepší sociální situací mnoha mladých rodin.

Zahradnické práce

Poměrně značný zájem je i o péči o zahradu. Řada movitých lidí uvítá usnadnění náročné práce v souvislosti se zastřiháváním plotů, stromů a keřů, nejčastěji formou hodinových manželů, nebo specializovaných zahradnických firem. Ty se postarají i o odvoz odpadu v rámci prováděné služby na klíč.