Zábradlí se schodištěm

Každé schody by měli mít také zábradlí, které zabraňuje pádu ze schodů. Pokud zábradlí nemáte, tak budete mít problém s kolaudací a nikdo Vám jí neudělá. Díky zábradlí se vyhnete případným pádům a také Vám bude sloužit jako podpora při scházení, či vycházení schodů. Jen si představte, jaké to je, když Vaše babička vychází schody, bez zábradlí by to bylo skoro nemožné. Ať už budete mít jakékoliv schody, tak na něm bude zábradlí, ať už chcete, či nechcete.

Schodiště

V dnění moderní době existuje nespočet druhů schodišť a bude jen na Vás, jaké si zvolíte. Pokud to situace dovoluje, tak si můžete vybírat. Pokud však chcete ušetřit místo, nebo nemáte na výběr a musí být na jednom malém místě, tak zvolíte určitě nejjednodušší cestu. Velmi oblíbenou volbou je točité schodiště, které se dělá po generace a vydrží ve Vašem domě dlouhé roky.

Točité schodiště může být z mnoha materiálu od skla, přes železo, až po dřevěnou variantu. Dřevěná varianta, je však neoblíbenější volba a potkáváme, se sní nejspíš nejčastěji. Dokonale se zapadne do vnitřních prostoru a dřevo vynikne s ostatním nábytkem. Navíc si můžete určit, jaké šprušle budou na Vašem novém schodišti a z jakého masivu schodiště bude. Jedinou nevýhodou těchto schodišť je manipulace s velkými věcmi. Díky jeho zatočení se Vám bude špatně přenášet nábytek, nebo jiné velké věci, které pod úhlem nevynesete. Ovšem oproti skleněným schodištím je dřevo daleko více dominantní a ve vnitřních prostorách působí přirozeně. Dokonale tak doplňuje interiér místnosti a můžete si určit, z jakého dřeva schodiště bude.

Schodiště (2)

Pokud tedy přemýšlíte nad točitým schodištěm, tak zvažte všechny kladné i záporné vlastnosti. Přece jenom jde o věc, kterou jen tak nevyměníte a budete jí mít celý život. Proto všechno důkladně promyslete a nenechte se uvrtat do první nabídky, která Vám přijde pod ruku.