V autoškole záleží i na přístupu žáka

Každý z vás dobře ví, že dobrý prospěch v jakékoli škole, výcvikovém středisku a školském zařízení je jistou výhodou pro jejich absolventy, neboť mají lepší příležitosti k uplatnění znalostí a dovedností v praxi. Tato teorie je známa každému, ale přesto k ní nepřistupují všichni tak, jak by měli nebo alespoň mohli. Důvodem je nedostatečná motivace a uvědomění si vlastní zodpovědnosti k sobě samým i k druhým, což má vliv i na chování ve společnosti. Projevuje se to i v autoškole a stává se, že mnozí držitelé řidičských oprávnění vstupují na „tenký led“ a zařazují se do ostrého provozu, kde mohou být sami strůjci problémů a dopravních nehod.

vůz v autoškole

Cenné rady pro žáky v autoškole

Vybírejte si autoškolu dle referencí – využijte této skutečnosti ve svůj prospěch, lidé za socialismu možnost volby neměli a byl jim instruktor obvykle přidělen. Čtěte recenze, komunikujte s instruktory a vybírejte pečlivě. Záleží hlavně na osobním přístupu a touze instruktora vás skutečně něčemu naučit.

jízda po dálnici

Informujte se včas o přesném harmonogramu autoškoly – abyste měli přehled, kdy, jak a co očekávat, jak a co bude probíhat, abyste nebyli zaskočeni a překvapeni.

Žádné taháky, raději vědomosti – podvádění vám možná vyjde u zkoušek, ale v životě už podvedete jen sami sebe. Lepší je vědět a znát, než tápat, lhát a mlžit. Na každou lež a podvod se stejně přijde, někdy později, ale přijde. A doplatíte na to.

Buďte zodpovědní – nesnažte se vyhnout v praktické části výuce, která se vám zdá obtížná. Trénujte couvání, rozjíždění do kopce, parkování a další součásti jízd, dokud máte vedle sebe někoho zkušeného. Proti nehodám jste pojištění a instruktor obvykle zasahuje včas.

Udělejte si časautoškola v Praze Autoškola Holešovice patří k nejobtížnějším životním krokům podobně, jako stěhování. Obojí vyžaduje důslednou přípravu a hlavně spoustu času. Řídit vozidla v dnešní době je navíc mnohem náročnější, než před třiceti, čtyřiceti lety, kdy byl řidší provoz a méně stresových situací za volantem. Raději více jízd a mezi nimi kratší rozestupy, ať nevyjdete ze cviku.