Ušijte si zavinovačku pro miminko

Čekáte miminko a sháníte pro něj veškerou výbavičku? Baví vás ruční práce a chtěli byste si zkusit sami pro miminko něco vyrobit? Ušijte si zavinovačku. I když jste začátečník v šití, jednoduchou rychlozavinovačku zvládnete ušít i vy. Pokud čekáte miminko v zimních měsících, určitě se vám bude taková zavinovačka hodit. Malá miminka totiž ještě nemají vyvinutou termoregulaci, takže je třeba je držet v teple. A skvělou tepelnou izolaci vám zajistí právě zavinovačka.

miminko

Co vše budete potřebovat? Především šicí stroj, bavlněné látky a vatelín. Šicí stroj můžete mít úplně obyčejný, budete šít především rovným stehem. Bavlněnou látku si vyberte nejlépe takovou, která je testovaná pro děti do 3 let a je tedy vhodná i pro malá miminka. Budete potřebovat dva čtverce o hraně cca 70 cm. Jeden čtverec bude čistě bílý, druhý si vyberte s nějakým hezkým dětským motivem. Ještě než látku budete stříhat, vše vyperte na doporučenou teplotu. Vyhnete se pak nepříjemnému srážení. Pokud budete mít nastříháno, připravte si vatelín. Bude vám stačit vatelín se slabší gramáží, ze kterého opět vystřihnete čtverec. Připravte si čtverce rubovou stranou k sobě a sešpendlete. Jeden roh je potřeba ještě nůžkami upravit. Roh trochu sestřihněte a především zaoblete. Na toto zaoblené místo pak bude mít miminko hlavičku. Práci sešijte, otočte a došijte. Ještě si z látky připravte jednu nebo dvě šňůrky, kterými budete zavinovačku zavazovat. Šňůrky můžete nechat na volno, nebo je můžete na zavinovačku našít.

šicí potřeby

Nyní máte zavinovačku v základu hotovou. Zavinovačku si dále můžete různě dozdobit, například ozdobnými prýmky. Vězte ale, že v jednoduchosti je krása a dbejte spíše na praktičnost a jednoduchost praní. Zavinovačku totiž budete celkem často prát, takže používejte pouze takové materiály, které časté praní vydrží, a hlavně dbejte na bezpečnost dítěte.