Testosteron je pro muže velice důležitý

Testosteron je nejdůležitější mužský pohlavní hormon. To, co z muže dělá „ chlapa“ je právě testosteron. Díky testosteronu mají chlapi ochlupení, podkožní tuk se jim lépe pálí, vytváří se jim svaly, mají silnější erekci a jejich sexuální výkonnost je vyšší. Produkce testosteronu má vliv i na sílu kostí a na zdravější srdce. Testosteron probouzí v mužích touhu po úspěchu, dodává mu zdravé sebevědomí a sílu. Před 100lety produkovalo mužské tělo mnohem více testosteronu než nyní. Může za to shon a stres moderní doby. Některé studie dokazují, že produkce testosteronu v těle po 30. roku věku pomalu klesá. A naopak existují muži, kteří mají dostatek ještě i ve vysokém věku. Jenže, co když je testosteronu opravdu málo? Známky nedostatku jsou zjevné: únava, obezita, úbytek svalové hmoty, řídnutí ochlupení, nespavost, podrážděnost, nespokojenost, nízké sebevědomí, deprese, pokles sexuální aktivity a poruchy erekce. Postupně dochází až k nechuti k sexu a neplodnosti.

akční muž

Musí se začít jednat. Pro udržení hladiny testosteronu nebo jeho zvýšení je potřeba zapracovat na zdravém životním stylu a zdravé životosprávě. Což znamená vydatně odpočívat, Nekouřit a nepít méně se stresovat, dodržovat pitný režim, jist sacharidy a rostlinné tuky a sportovat. Je dobré mít dostateční příjem vitamínů a minerálů. Jakmile obézní muž začne hubnout, zvyšuje se mu produkce testosteronu. Platí to i naopak. Když se začne zvyšovat hladina testosteronu, dochází k rychlejšímu spalování tuků. Doporučuje se i více sexu.

nedostatek testosteronu

Testosteron lze také koupit jako přírodní doplněk stravy. Jedná se o doplněk, který nijak neohrožuje životní funkce člověka. Pokud chcete vitamíny a testosteron koupit lze to provést prostřednictvím e-shopu, který se zaměřuje na produkty zdravé výživy a potravinové doplňky. Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý a životní styl. Je to doplněk, který pomáhá k úspěšnému získání rovnováhy v těle muže.