Stravovat se můžete chutně a zdravě i za pár korun

Toužíte svůj jídelníček obohatit o pořádnou dávku vitamínů, minerálů a jiných tělu prospěšných látek? Chcete se stravovat zdravě, ale nechcete utrácet tisíce korun měsíčně? Vsaďte na konzumaci syrových klíčků rostlin a svému tělu tak poskytnete to nejlepší, co mu příroda nabízí. A bude vás to stát doslova pár korun.
Jediná investice, kterou je potřeba v tomto směru udělat, je pořídit si vhodnou nádobu na klíčení semínek. Pokud byste měli opravdu hodně hluboko do kapsy, tak si jistě vystačíte i s obyčejnou zavařovací sklenicí, které proděravíte víko do podoby síta. Nicméně vzhledem k tomu, že koupě originální a kvalitní misky na klíčení je otázkou několika málo stovek korun, tak se vám vyplatí do ní investovat. Jistě se vám to brzy vrátí v úspoře peněz za spotřebovanou vodu a v pohodlném nakličování semínek.

klíčení

Pokud jde o samotné klíčení semínek, tak to je opravdu snadná záležitost. Nemusíte být ani zručným zahradníkem, ani nemusíte mít žádné speciální znalosti, abyste v tomto směru uspěli. Klíčení semínek je maximálně nenáročné a povede se každému, kdo klíčícím rostlinkám zajistí dostatečnou vlhkost, světlo a teplo.
Konkrétně jde o to, abyste nejprve nechali semínka řádně nabobtnat. Ponechejte je proto přes noc ve sklenici s vodou tak, aby byla dokonale ponořená. Během několika hodin vodu nasají. Poté zbytek vody slijte a nadále už je pouze udržujte vlhká. Pokud nádobu s nimi postavíte na světlo a ponecháte ji v teple – třeba na okenním parapetu, tak uvidíte, že brzy začnou klíčit. Jakmile budou mít klíčky dostatečnou velikost, můžete sklízet svou první velkou úrodu!

miska

Navíc, klíčky využijete v kuchyni na mnoho způsobů, ať už v podobě salátů, příloh, součástí pomazánek, polévek i hlavních jídel. Anebo je klidně můžete křoupat jen tak. Vašemu zdraví to jednoznačně prospěje a vás to nebude nic stát.