Půjčka na bydlení

Postup v životě máme většinou stejně jako ostatní jasně naplánovaný. Nebo to alespoň dřív takto bylo. Chtěli jsme mít rodinu, milující partnerku nebo partnera a mít vlastní bydlení. Jenže to se stává poslední dobou velkým přepychem. Navíc věk, kdy se lidé žení, vdávají a zakládají rodiny se stále posouvá výš a výš. Což je problém nejen pro populaci samotnou, ale také pro státy, a hlavně pro ekonomiky.

waldorf astoria

Problémy tak můžeme vidět již dnes, kdy se doba odchodu do důchodu stále prodlužuje a vysvětlení je jasné. Stát nemá dostatek finančních prostředků, aby zaplatit starobní důchod stále více jedincům, protože stáří populace roste a ubývá ekonomicky aktivních lidí což jde ruku v ruce snižující se porodnosti. Tak se může postupem času stát, že nás převálcují země třetího světa, kde je sice ekonomika v rozvojové fázi, ale zato je porodnost stále vysoká.

Proti tomuto jevu, ač je přirozený a proplétá se všemi civilizacemi napříč časem se snaží bojovat stát. Jedním ze způsobů je podpora rodin. Ač už v rámci příspěvků na děti, úlevě na daních nebo finanční příspěvek v podobné porodného, ale také v rámci financování bydlení, které je dnes velice důležité.

Ceny nemovitostí jsou nastaveny tak vysoko, že by běžný občan neměl šanci z našetřených prostředků tyto výdaje utáhnout. Proto také fungují účelové půjčky, které zabrání zpronevěře daným peněz, ale zároveň podpoří a finančně ulehčí rodině.
růst financí

Nejrozšířenějším a také nejoblíbenějším produktem bank je stavební spoření. To v sobě skrývá výhodu státní podpory, ale také zvýhodněného úvěru. Ten tedy nutí majitele pravidelně spořit, jako odměna je mu poskytnuto až 10 % z roční naspořené částky, nejvýše však 2000 Kč. Po dobu 6 let, což je minimální doba, na kterou se půjčky uzavírají si můžeme přijít až na 12000 Kč navíc.

K tomu všemu můžeme získat dva typy úvěrů:

·         Překlenovací úvěr

·         Hypoteční úvěr

První slouží pro klienty, kteří ještě nemají naspořenou cílovou částku pro získaní úvěru, který je samozřejmě bez záruk dražší. V druhém případě, kdy máme naspořené požadované finance můžeme získat zvýhodněný úvěr.