Půjčit si nemusíte jen v bance

Většina mladých lidí, kteří bydlí stále u rodičů, touží po osamostatnění, zejména, když s partnerkou nebo partnerem očekávají přírůstek do rodiny. V dnešní době ovšem téměř nikdo nemá možnost si v tomhle věku zaplatit vlastní dům nebo byt v hotovosti.
V první řadě se obrátíte na banku, u které máte vedený účet, a přesto, že si myslíte, že jsou Vaše příjmy dostačující, banka Vám přesto odmítne hypotéku poskytnout.
auto před vilou.jpg
Nebo můžete být v kolotoči vysokých splátek a nevíte jak z toho ven?
Řešením může být tzv. nebankovní hypotéka, přečíst si o ní můžete také na , s velkou pravděpodobností u nebankovních společností uspějete, když Vás banka odmítne.
padesátitisícové bankovky.jpg
Pokud se rozhodnete vzít si nebankovní hypotéku, je velmi lákavé, že můžete splácet až 30 let, jak většina těchto nebankovních společností nabízí, nejdůležitější je však výběr společnosti, u které si půjčíte. Ideální je, pokud někdo z Vašich přátel nebo kolegů z práce již tuto možnost využil, a může určitou společnost doporučit. Pokud nikoho takového neznáte, rozhodně nikam nepospíchejte a vybírejte pečlivě. Pokud totiž chcete využít nebankovní hypotéku opravdu na vlastní bydlení (což u této formy hypotéky není nutné), zpravidla po Vás budou chtít touto nemovitostí i ručit, a pokud vyberete špatně, může se Vám stát, že o svou vysněnou střechu nad hlavou za pár let přijdete.
Ano, bohužel i mezi nebankovními společnostmi se najdou nespolehlivé, proto dejte přednost takové, která už má SVÉ JMÉNO na našem trhu, zjistěte si také, jak dlouho už vlastně funguje. Nedejte jen na nejnižší úrok, ač to zní velmi lákavě, nejspíš u společnosti, která má jen o trochu vyšší úrok, ale funguje na našem trhu již dlouhou dobu, Vám nebezpečí, že o své bydlení přijdete, hrozit nebude.
vyvažování na kalkulačce.jpg
I když peníze nechcete půjčit na vlastní bydlení, ale například na dovolenou, vybavení bytu nebo třeba refinancování stávajících půjček, nejdůležitější je výběr nebankovní společnosti, proto vybírejte velmi pečlivě, ať jste spokojeni po celou dobu splácení.

Nezařazené