Prodáváte auto?

Život nám přináší dobré i špatné chvilky, a to platí i o našich financích. Řada z nás má za sebou období, kdy šetřil každou korunu, ale i období, kdy mohl utrácet.

Jsme-li zrovna v období, kdy se nám daří, často si obměňujeme věci, spotřebiče, nábytek, ale také auto. Vybírat si nové auto, to není vůbec jednoduchá záležitost, protože každý prodejce bude pochopitelně tvrdit, že to jejich auto je to nejlepší. Čeká nás obíhání autosalónů, zkušební jízdy a budete pečlivě srovnávat, které auto má co v základní výbavě a co vše byste museli dokupovat.

auto

Ale výběrem nového auta starosti nekončí. Je třeba ještě prodat to staré. Je dobré mít přehled., za kolik ojeté auto můžeme prodat, a tak je dobré pohledat ocenění vozu online zdarma. Vyplněním odpovědí na několik otázek se dozvíte orientačně cenu vašeho vozu. Sice jste v období, kdy se vám vede dobře, ale to neznamená, že byste měli zbytečně tratit prodejem starého vozu nějakému podvodníkovi, který vám vyplatí méně, než je skutečná hodnota vozu. Prodat staré auto výhodně nám může výrazně snížit výdaje za auto nové.

Bohužel i v období, kdy se nám vede hodně špatně, se může stát, že potřebujeme prodat naše auto. Někdy je to poslední možnost, jak získat peníze a překlenout těžké finanční období bez toho, abychom si museli brát půjčku nebo hypotéku. Samozřejmě vám nepřejeme, abyste se do takové situace dostali, ale vždy je dobré být připravený a vědět o všech možnostech, jak získat nějaké peníze.

auto

Pokud má vaše auto už nejlepší období za sebou a na další jízdu už se skutečně nehodí, stále máte možnost nechat ho vykoupit na autovrakoviště. I nepojízdné auto se může stát hromadou náhradních dílů, a proto má stále nějakou výkupní hodnotu. Prodej auta, to je jako loučení s domácím mazlíčkem, ale pokud je to prodej, abyste si pořídili nové auto, takto jste zrovna v období, kdy se vám skutečně daří a k tomu vám blahopřejeme.