Přilepšení k penzi

Penzijní připojištění je určeno těm, kdo si chtějí k penzi přilepšit. Vzhledem k tomu, jak se neustále prodlužuje věk odchodu do penze a jaká je výše penzí v současné době, průměrně vydělávající člověk tak zřejmě v důchodu co se týká financí, na rozhazování zrovna mít nebude. Proto je dobré se o penzijním připojištění dozvědět o něco víc dříve, než se přiblíží samotný odchod do penze.
siluety lidí na židli.jpg
Jako první otázka vám na mysli jistě vyvstane ta, zda se k vám vaše poctivě naspořené peníze opravdu dostanou, zda se nestanou snadnou kořistí pro nějakého tuneláře nebo neuvíznou v bance. Toho se opravdu bát nemusíte, neboť za tyto vklady ručí stát .
Penzijní připojištění není žádnou novinkou, tento způsob ukládání peněz už funguje více jak dvacet let. Uzavřít ho může každý občan, který dosáhl věku osmnácti let a je občanem buď České republiky nebo kteréhokoliv státu Evropské unie za předpokladu, že má v Čechách trvalý pobyt.
Jestliže se ke spoření rozhodnete, hradit můžete každý měsíc, čtvrtletně, pololetně nebo ročně, záleží jen a jen na vás. Stejně tak po celou dobu trvání můžete částku zvyšovat nebo snižovat podle vaší aktuální finanční situace. To, že se jedná o výhodný způsob investování peněz, svědčí i fakt, že každému, kdo si pravidelně spoří, poskytuje stát příspěvek včetně podílů na zisku. Výše příspěvku závisí na spořené částce. O další příspěvek můžete požádat i svého zaměstnavatele.
starý pár na lavičce.jpg
Další výhodou je, že pokud vaše naspořená částka přesáhne dvanáct tisíc korun českých, máte možnost získat i daňovou úlevu. Z toho všeho je patrné, že penzijní připojištění je opravdu výhodné a se zárukou státu se nemusíte obávat toho, že byste dlouhá léta spořily zbytečně.
Naspořenou částku s příspěvky od státu si můžete nechat vyplatit po dosažení věku 60 let při minimální délce spoření 5 let.