Prevence znečištění vody je základ

Chcete mít vodu ve vašem bazénu takovou, aby vám ji mohl každý závidět? Chcete, aby se podobala fotkám z katalogů? Tak o ni musíte řádně pečovat.
Nicméně jistě i vy už jste slyšeli otřepanou frázi o tom, že prevence je základ. A přesně tak to chodí i v péči o zahradní bazény. Pokud se postaráte o to, aby se do vaší bazénové vody dostalo co nejméně znečištění, tak nebudete muset vodu složitě čistit a zbavovat ji nežádoucích částeček a mikroorganismů.

sprcha

A to znamená jediné: musíte svůj bazén důkladně zakrývat krycí plachtou, třeba tou solární, která vám vodu v bazénu zároveň ohřívá, a zároveň se musíte před každým vstupem do vody důkladně očistit. Na první pohled to tak třeba nevypadá, ale na svém těle můžete do bazénu zanést nemálo prachu, potu, pylu a jiného drobného znečištění, včetně mazu a různých mastných látek z opalovacích krémů a olejů.

solární sprcha

Zkrátka, to jak pečlivě budete dbát o čistotu vody ve vaší nádrži, bude patrné na první pohled všem, kdo se k vám přijdou vykoupat.

Solární sprcha se postará o vaši důkladnou očistu

Ideálním pomocníkem k očistě vašeho těla před vstupem do zahradního bazénu se může stát zahradní solární sprcha. Její instalace je jednoduchá a její obsluhu zvládne naprosto každý. Výrobce vám ji dodá ve stavu, který již není potřeba nijak upravovat a po umístění na zahradu je možné sprchu bezprostředně začít používat. Solární sprcha má ve své dolní části jednoduchý čtvercový podstavec s otvory, který je potřeba s pomocí přiložených šroubů připevnit k rovnému a pevnému podkladu. Ideálním místem pro ukotvení takové sprchy tak může být třeba betonový podstavec. Poté ještě musíte sprchu napojit k rozvodu nezávadné pitné vody. A to je vše. Solární sprcha nepotřebuje napojení na elektrickou energii, neboť k ohřevu vody dochází přímo v jejím kovovém těle. Před každým vstupem do bazénu tak budete mít po ruce teplou vodu, ve které spláchnete veškeré nežádoucí znečištění.