Polykarbonát v domácím využití

Polykarbonátové panely jsou stavební prvky s vlastnostmi, díky nimž je jejich instalace a používání velmi snadné a praktické. Jsou výhodné z funkčního a ekonomického hlediska. Mají voštinovou strukturu, a proto jsou velmi lehké. Jsou univerzální a elegantní, lze je použít na různých místech. Jsou velmi robustní a jsou schopné odolat velkému zatížení a silným nárazům. Nakonec umožňují zlepšit energetickou účinnost, protože mají vynikající izolační vlastnosti a umožňují průchod přirozeného a umělého světla z jednoho prostředí do druhého.

skleník

Polykarbonátové panely lze použít téměř všude. Při použití polykarbonátových panelů získáte průhlednost až 78%. Ve srovnání se sklem je polykarbonát praktičtější, bezpečnější, lépe izoluje, lze jej vybavit filtrem UV záření a na rozdíl od skla se nedá tak snadno poškodit.

Oblíbené je využití polykarbonátu na skleníky a na pařeniště. Polykarbonátové skleníky mohou mít různé velikosti a různé tvary. Jsou vhodné i do malých zahrad a díky množství variant si lze pořídit i menší skleník na terasu. Skleníky mají UV ochranu a vydrží řadu let. I desetiletý skleník může vypadat jako nový. Polykarbonátové skleníky jsou ideální pro růst zeleniny, ale i sukulentů a kaktusů. Tloušťka panelů se pohybuje od 4 do 16 mm.

skleník1

Výhod polykarbonátových skleníků je mnoho:

• Především umožňují předčasný růst určitých rostlin nebo zeleniny, chrání rostliny před mrazem a nepříznivým počasím.

• Další výhodou je udržování stabilní teploty, aniž by se uvnitř vytvářely proudy studeného vzduchu.

• Jsou také velmi snadno sestavitelné a demontovatelné, pokud je již nechcete používat nebo je chcete přemístit.

• Nevyžadujete mimořádnou údržbu. Polykarbonátové skleníky si v průběhu času zachovávají svoji průhlednost beze změny a po pěti letech poklesne pouze o 10%.

• Jsou také odolné proti otřesům a zažloutnutí.

• Údržba spočívá pouze v umytí stěn před sezónou a v čištění okapů, pokud je skleník má.