Oblíbené akumulátorové nářadí

Akumulátorové nářadí je stále oblíbenější nejen u zahrádkářů, ale i u domácích kutilů. Téměř veškeré zahradní a kutilské nářadí dnes můžete použít akumulátorové. Na dobíjecí akumulátory můžete zakoupit sekačky, pily, plotořezy, šroubováky i fukary na listí. Nářadí na dobíjecí baterie má nespornou výhodu. Nejste omezeni délkou přívodního kabelu a nemusíte po zahradě natahovat složitě prodlužovací kabely.
šroubovák kladivo svinovací metr
Dnešní kvalitní výkonné baterie vám poskytnou dostatečně dlouhou dobu na práci. Nízkého výkonu se obávat nemusíte. Tyto nástroje obvykle nejsou příliš hlučné, což je dalším plusem. Kromě jednoduchého ovládání mají i nízkonákladový provoz. Dalším nezanedbatelným plusem je, že pokud zakoupíte nářadí od jednoho výrobce, akumulátor je pro všechny přístroje univerzální. Pokud tedy budete kupovat více nástrojů, zaměřte se na to, zda právě výrobce, kterého jste si vybrali, nabízí možnost použití univerzálního akumulátoru. Ušetříte tím nemalé finance. Baterie volte podle výkonu.
robotická sekačka na trávu
Na zastřihování trávy a drobné zahradnické práce, vám postačí baterie o kapacitě 18V. U ostatního, větší a výkonnějšího nářadí, fukary na listí mají velkou spotřebu energie, určitě zakupte baterie o výkonu alespoň 36V.
Tyto výkonné baterie dokáží nahradit jednu menší nádrž benzínu. Na koupi baterie nešetřete již z toho důvodu, že dražší, na rozdíl od levnějších modelů mají mnohem kratší dobu dobíjení. Když budete mít ještě jeden akumulátor na výměnu, můžete pracovat téměř bez přestávky. Nářadí není těžké a je jednoduše ovladatelné pro ženy a méně zručné osoby. Stejně jednoduchá je i údržba. Na rozdíl od benzinového nářadí se nezanáší.
Aku nářadí má i ekonomičtější provoz. Prvotní náklad za nákup bude sice o něco vyšší, ale další výdaje za benzín a elektrickou energii ušetříte. Pořizovací cena je totiž cenou konečnou.