Mužská a ženská sexualita na miskách vah

Muži prožívají sex trochu jinak než ženy, je to částečně dáno anatomií a genovou výbavou po zvířecích předcích s touhou oplodnit samičku a udržet pokračování rodové linie. Zvířecí mechanismus tu pak naráží na docela prosté citové vyjádření lásky a náklonnosti. Většina mužského elementu k tomuto aktu přistupuje s velkým nadšením a zájmem, ale jakmile jejich vzrušení odezní v okamžiku ejakulace, o partnerku ztrácí zájem.

ženská jako Santa

Skutečný láskyplný akt je však o vzájemném porozumění, ženy a dívky vyžadují především pozornost, něhu, hlazení, doteky, rády se mazlí, jsou přítulné a rády uslyší z úst svého vyvoleného projev nespoutaných emocí. Musí zkrátka nabýt jistoty, že jsou milovány a akceptovány, teprve pak získá samotný akt nevídaný náboj. Tím se pouhý zvířecí pud promění v energetický prožitek a je známo, že se při takovém vzájemném kontaktu rozproudí všechny čakry a orgasmy pak bývají velmi intenzivní.

Psychika versus tělo – sladit tělesný prožitek s duchovním není tak snadné, zvláště v dnešní uspěchané době. Vyžaduje to soustředění, dostatek času a prostoru a oba partneři musí být dostatečně naladěni. Přesto k tomu může docházet pravidelně, nejlépe však nikoli navečer a v noci, ale v ranních a dopoledních hodinách, kdy je nejvyšší hladina hormonů a tělo je na sex připraveno.
adventní kalendář pro muže

Je překvapivé, že mnoho mužů se domnívá, že partnerku uspokojí pouhým průnikem penisu do vagíny.  Většina ženských protějšků ovšem vyžaduje více pozornosti a doteky na citlivých místech, jimiž jsou klitoris, bradavky, třísla, hýždě, šíje, ušní lalůčky, někdy i kotníky a chodidla. Mazlení a doteky jsou totiž pro ženy mnohem významnější, než pro jejich milence.

Řekněte to květinami

Ve filmu „Já o tedy beru šéfe“ nosil Luděk Sobota své ženě Ivě Janžurové pravidelně svazek bílých karafiátů. Není třeba přinášet každý den zrovna karafiáty, ovšem alespoň jednou v týdnu malá pozornost pozvedne vztah na mnohem vyšší úroveň. Žena chce být milována a je nesmírně vděčná, jestliže je stále bodem zájmu. Někdy stačí koupit třeba obyčejnou čokoládu, jindy koš plný ovoce a uvidíte, že se najednou něco ve vašem vztahu změní. Bude více otevřený a upřímný a projeví se to i v tom nejintimnějším kontaktu.