Muži mají největší obavy ze třetího dítěte

O skutečnosti, že dítě je dar není žádných pochyb. Když je ovšem překvapením, se kterým nikdo nepočítal, je to už jiná kapitola. Ženy a především muži, mají s příchodem prvního potomka zpravidla velký strach o to, co bude následovat, jestli zvládnou nejen psychickou zátěž, ale i tu finanční. Ovšem s třetím dítětem se tato obava ještě násobí.
tři chlapci

Je možné, zvládnout to finančně?

První a taktéž druhé dítě, které je ve většině případů plánované, je pro rodiče snazší zvládnout, než příchod toho třetího. Někdy se stane, i když to partneři neočekávají, že partnerka otěhotní po třetí. To přivádí zejména muže do role, se kterou se musí poprat s nemalou obavou o to, jestli to zvládnou.
Jelikož zůstává na rodičovské dovolené matka, veškerý příjem a zodpovědnost závisí na tom, kolik partner vydělává. Bezesporu je toto období náročné už jen z hlediska toho, že se muž o rodinu stará finančně i 7 let a na jeho penězích je závislá celá rodina. O to horší pak může být zjištění, že se tato doba prodlouží o další 3 – 4 roky a náklady se zvýší o dalšího člena rodiny.
Říká se, že malé miminko toho moc nepotřebuje, ale každý muž si je vědomý toho, že s nástupem do školy a pořízení potřebných pomůcek do ní včetně kroužků pro děti, jsou finance poměrně rozhodující faktor.
rodiče a novorozeně

Koloběh kolem dětí a minimum času na partnerství

Muži vědí i to, že třetí v dítě v rodině by byl už nehasnoucí koloběh o tom, že všichni budou všechno potřebovat hned a samozřejmě od obou rodičů.Děti se staví do role většiny a ne každému muži vyhovuje to, že ho partnerka staví do pozice toho posledního.
Co se týče partnerského života, na něm se to odrazí snad nejvíce. Muži chtějí mít jejich partnerku na chvíli jen pro sebe a se dvěma dětmi se to ještě zvládnout dá, ovšem s dalším dítětem se řeší nejen místo, ale i čas na intimní chvíle. Obavy jsou v tomto případě opodstatněné a i když to žádný muž neřekne jeho partnerce na rovinu – ze třetího potomka má největší strach, a to ve všech ohledech.