Mějte po ruce testery do vody


Prázdninové období se vždy nese v duchu pohody a rovněž i zábavy u vody. Není žádným překvapením, že v létě prahneme nejen po vysokých teplotách, ale i po příjemném osvěžení v bazénu. A pokud vlastníte jeden i doma, máte před mnoha lidmi náskok, protože si relax u vody můžete dopřát každý den.
Je však nezbytné starat se o to, co vaše bazénová voda potřebuje k tomu, aby byla prvotřídní.
A v každém ohledu jsou to především správné hodnoty chemie.testování

Aby chemie plnila svůj účel

Postarat se o vodu, ve které se chcete kdykoliv vykoupat a osvěžit, není až tak složité. Musíte však vědět, proč je důležité hledět na úpravu pH v bazénu. Jeho optimální hladina vám výrazně pomůže s udržením čisté vody, protože se v něm chemické přípravky na bázi chloru budou rozpouštět přesně tak, jak mají jedině v případě, když ji nezanedbáte. Jak už jistě víte, hladina pH by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,2.
Stejně tak je důležité hlídat, jak na tom stojí chlorová složka ve vaší vodě. Pokud se v ní nenachází dostatek chlorace, stav vaší vody se značně zhorší.
Volným pohledem na vodu však nepoznáte to, jestli tomu tak je i ve vašem případě. Musíte tedy použít bazénový tester PH a Cl, který vám přesně napoví to, jestli máte upravit jejich hladiny.kontrola

Určí i obsah bromové složky

V případě, že jste z řad chemických přípravků vsadili na bezchlorovou chemii, tento tester vám určí i obsah bromu ve vodě. Platí to i v případě, že bromovou chemii využíváte do vířivé vany, do které se hodí nejvíce.

  • V ohřáté vodě totiž koncentrace bromové složky účinkuje daleko lépe a právě z toho důvodu se hodí do whirlpoolech.

Zjistěte stav pH, chloru nebo bromu v nádrži, kterou nejvíce využíváte a mějte po ruce vždy tester, který vám dá přesné informace o tom, jak na tom tyto základní složky stojí. V sortimentu si rovněž můžete zakoupit i náhradní náplně a za nějaký čas provést opětovný test.