Máte už také svůj kontaktní gril?

Stále častěji vídáme v moderních kuchyních elektrospotřebič, který je označován jako kontaktní gril. Nabídky prodejních řetězců nás lákají k jejich zakoupení, avšak možná stále váháme, k čemu je tento pomocník dobrý a zda jej vůbec využijeme.
zeleninové špízy
Kontaktní nebo také stolní grillze pořídit v různých provedeních. Dnešní doba přeje variabilitě, a tak se nemůžeme divit, že také v tomto ohledu najdeme škálu spotřebičů, z nichž lze vybírat. Zásadní pro mnoho uživatelů bývá samozřejmě funkčnost, takže je potřeba zodpovědět si otázku, kolik strávníků bude muset tento pomocník uspokojit. Na trhu jsou grily různých velikostí, kdy ty nejmenší mohou silně připomínat toustovač, ale také přístroje, které vám budou připadat jako z profesionálních kuchyní. Velkou výhodou jsou dozajista vyjímatelné grilovací desky, které po použití snadno umyjeme, proto se na tuto vlastnost určitě při výběru zaměřte. Nepřilnavý povrch by měl být dnes samozřejmostí a možnost mytí v myčce je také velké plus.
ražniči na špejlích
Když si představíme grilování v praxi, víme, že se zejména z masa a zeleniny při tepelné úpravě vylučuje šťáva, pro tyto příležitosti jsou vhodné takzvané sběrné nádoby, které zabrání zbytečnému pálení tekutiny na přístroji. Chcete-li si třeba v klidu posedět s přáteli u sklenky a neodbíhat ke grilu, můžete se zaměřit na spotřebiče, které mají funkci otevřeného grilování. Lze jej tedy zcela rozevřít a na obou grilovacích plochách připravovat jídlo třeba uprostřed vašeho stolu. Jestli si potrpíte na pohodlí, pak určitě požadujte ukazatele teploty, automatické předvolby, digitální displej či signalizaci značící ohřev i grilování.
Při výběru zaměřte svou pozornost i na kvalitu použitých materiálů a celkové zpracování tohoto elektrospotřebiče. Nejnižší cena zřejmě nebude vždy tou správnou volbou. V mnohém napoví i recenze uživatelů, kteří si produkt zakoupili před vámi.