Malá domácí válka


Staré přísloví praví, „Host do domu, Bůh do domu“. Stařeček Pagáč, kterého asi neznáte, si toto přísloví poněkud upravil. „Host do domu, čagan do ruky“. Čaganem je myšlena hůl, kterou takové hosty třeba vypráskat nekompromisně z domu. Za každou cenu.

Návštěvníky, o kterých bude v tomto mini článečku řeč byste však z domu čaganem nedostali. Ani kulometem či jinou palnou zbraní. Plamenometem ano. Ovšem je zde vysoká pravděpodobnost, že tím byste přišli také o byt či chalupu.

Ano, ještě chvíli můžete hádat, kdo tím hostem je. Nebo lépe řečeno těmi hosty, protože jeden by vás z konceptu nevyvedl. Ani dva. Ovšem ti se umí množit velmi rychle. Za celý svůj život dokáže samička uložit od 200 do 500 vajíček. To je co? A asi vám už došlo, že není řeč o lidech.

Poslední nápověda je anglický název, totiž bed bug. Postelový brouk. Latinský název je pak Cimex lectularius. A my jí říkáme štěnice postelová, nebo častěji, domácí.

desinsektor

Tyto malé mršky dokáží potrápit člověka tak, že by i vraždil. A musí se rozhodnou pro vraždu hromadnou. Těch živočichů. Nedáte to asi sami, svépomocí. Existuje sice spousta přípravků, a to volně prodejných, které jim dost zamotají palice a zkrátí jejich funkční období, ale plné vyhubení, které je nutné asi tímto nepůjde. Záleží kolik jich je.

Nezkoušejte je vyhladovět, potvory vydrží bez stravy hezky dlouho. Jak dlouho to záleží na teplotě.

Jejich potrava je naše krev. Takže přítomnost štěnic poznáte ráno na kůži. A každá pokožka reaguje jinak, takže vy můžete mít jen tečky, ale spolunocležník třeba až puchýře.

postřik

Nuže, nyní víte, co doma máte a nutně to potřebujete zlikvidovat. A než nakupovat prostředky, které většinou nejsou účinné, je lépe zaplatit firmě, která má hubení štěnic jako svou pracovní náplň.

Nebojte se, ceny nejsou zase tak hrozné a vy tím získáte jistotu, že u vás už mršky bydlet nebudou.