Koupejte se jen v čisté vodě

To, že na hladině bazénu plavou různé pevné nečistoty ještě neznamená, že si v takové vodě nemůžete zaplavat. Co je však nebezpečné je plavání v bazénu, ve kterém se přemnožili bakterie, případně rozličné řasy. Poznáte to jak podle barvy, tak i po čichu. Zkažená voda totiž nejenže nevypadá příliš dobře, ale také poměrně hodně smrdí. Čím více v ní řádí bakterie, tím je intenzita zápachu na vyšší úrovni.
muž na skokánku
Takovýto stupeň zamoření byste ale neměli nikdy dovolit
. Když budete používat různé dezinfekční přípravky, nemělo by vám dělat problém zbavit se v bazénové vodě všech nepřátelských organismů během relativně krátkého času.
Dezinfekce může mít celou řadu podob. Zdaleka nejpoužívanějšími prostředky nejen u nás, ale prakticky v celé Střední Evropě jsou takové, které v sobě obsahují chlór. Ten se standardně používá nejen v malých zahradních bazénech, ale rovněž i na krytých i nekrytých veřejných koupalištích. Je velice účinný, zvláště pak ve vyšších koncentracích. To ale s sebou může nést problémy. Když je chlóru ve vodě až příliš, může negativně působit na citlivější typy pokožek, případně může štípat v očích. Navíc ne každý snáší jeho specifický odér. Proto stále více lidí preferuje raději používání dezinfekčních prostředků s jiným prvkem, než je právě výše zmiňovaný chlór.
střešní top bazén
Bez chlóru
Možností, jak dezinfikovat bazénovou vodu je více. Můžete zkusit preparáty, které obsahují kyslík. Ten sice není tak účinný jako chlór, ale při kontaktu s ním nevznikají žádné nežádoucí kožní reakce. Navíc je bez zápachu, což je také poměrně velké plus. Druhou možností je využití mořské soli. Ta sama o sobě vodu bakterií tak zcela nezbaví, ale pokud ji zkombinujete se speciální solonizační jednotkou, mělo by se jednat o účinnou zbraň proti všem mikrobům. Tento druh dezinfekce bez chlóru je navíc prospěšný pro kůži. Slané koupele jsou doporučované mnoha dermatologickými odborníky.