Je ready made řešením?

Hned ze startu tohoto příspěvku uvedu jeden jediný problém, který osobně vidím v zakoupení hotové společnosti. Tím je její název. Ano, jistě, dá se časem přes Obchodní soud tento název změnit, ale je to určitá vada na kráse. A navíc, pokud hned ze začátku na sebe nataháte množství zákazníků, budete jim později muset složitě vysvětlovat, proč jste krok, změnu názvu, vůbec učinili. Ready made Ostrava nabízí společnosti bez faktické historie. Tyto společnosti vznikají za jediným účelem. Jsou zbožím. Zbožím, které jejich zakladatel musí co nejrychleji prodat. Neztvrdnou jako rohlíky na krámě ani nezplesniví. Jsou však věcí, do které jejich zakladatel uložil své peníze.

firma

Zakládáním ready made společností se zabývají firmy jako ta naše Ready made Ostrava, které jsou si vědomy toho, že jejich investice (poplatky, odměny notářům atd.) se jim jednou vrátí. A vrátí se se ziskem z prodeje. Jenže to může chvíli trvat. Proto se stává, že některé ready made společnosti mají datum vzniku rok dva i více staré. Tím, že ji zakládající společnost ještě neprodala, ale vůbec neztrácí na ceně, naopak. Společnosti zrají jako víno. Čím jsou starší, tím jsou cennější a tím jsou i dražší. Jejich prodejní cena roste. Proč? Protože když si ready made společnost zakoupíte, bude vaše, s vašimi nacionáliemi i hierarchií. Nikdo se už nedopátrá, že jste společnost nezakládali vy. A tak se můžete tvářit, že týden starou společnost už provozujete třeba tři, nebo pět let. A tato historie firmy je pro vaše klienty a zákazníky synonymem serióznosti.

notebook

Nemalou výhodou ready made společnosti je rovněž to, že nemůže být zatížena žádnými pohledávkami, nebo úvěry, které byste zdědili. To se může stát, když si koupíte společnost, se kterou již někdo podnikal. Může vám přísahat a podepisovat co chcete, úvěr, hlavně ten nesplácený může klidně zazdít. A vy se začátkem podnikání začnete mít velký problém. Když tedy koupit společnost, tak jedině ready made.