Jaký plot zvolit?


Stavba domu je časově i finančně náročná, a často se nevyhnete problémům v podobě nedodržení termínů ze strany řemeslníků, nedostatku materiálu a nebo zdražování již objednaného zboží. Postavit dům svépomocí je sice v mnoha ohledech lepší, ale zase musíte počítat s vypětím psychických sil, protože na stavbě musíte být každou volnou chvilku. Proto si spousta lidí vybírá stavbu na klíč. Díky tomu si budete všechno dělat sami, sami si budete nakupovat a také si budete rozhodovat o tom co se zrovna bude dělat.

kovový plot

Po dokončení domu, jakmile se začnete stěhovat, si říkáte, že už máte všechno za sebou. Jenže chyba lávky, spousta práce na vás teprve čeká. Jistě nebudete chtít žít na hromadě neupravené hlíny, takže vás čeká budování zahrady, které bude také nějakou dobu trvat. Pokud máte svažitý pozemek, máte se na co těšit. Výsledky vás ale jistě potěší, protože uvidíte jak se vám pod rukama doslova všechno zelená.

Další položkou je plot. Všichni by měli mít oplocený pozemek, protože jej tak oddělí od ostatních, a navíc ochrání svůj majetek. Existuje více druhů plotu, a vybírat byste jej měli podle toho, jak vypadá váš dům. Pokud máte například dům v anglickém stylu s cihlovou fasádou, určitě mu bude slušet plot z cihel. Moderní novostavbě zase bude slušet kamencový plot a nebo betonový. Vyhněte se dřevěnému plotu, protože sice krásně vypadá, ale jeho údržba není nejjednodušší. Musí se pravidelně natírat aby nehnil a dobře vypadal.

dřevěný plot

Plot z pletiva je dnes taková z nouze ctnost, protože je zcela průhledný a není hezký. Většina lidí, kteří mají novostavby, chtějí s domem sladit i plot. A jestli chcete betonový plot cena vás jistě potěší. Není tak vysoká jak byste nejspíš čekali. Nebojte se nám napsat a nechte si nacenit váš plot okolo celého domu. Beton je kvalitní, nemusí se udržovat a poskytne vám 100% soukromí.