Jak žijeme

Trendem dnešní společnosti je přerozdělovat se do různě orientovaných skupin dle společných zájmů či názorů. Sociální sítě jsou toho plné. Je jedno, jestli jste pejskař, grafický designer, zahradnice v důchodu, vyrábíte náušnice, jste minimalista, sarkastický humorista, nejíte maso nebo jste vegan, zarytý ekolog, recyklujete i nerecyklovatelné anebo jste jedna z „fitness-matek“. Skupin existuje tolik, že je velice nepravděpodobné, že byste si nenašli nějakou svou, kam budete patřit a budete se cítit jako mezi svými.

piknik ve městě

Členové se mnohdy schází i ve volném čase, kde si vyměňují názory a zkušenosti osobně, poznávají se, společně se baví, vykonávají činnost, díky které je osud takto spojil dohromady. Například pořádají srazy konkrétního psího plemene. Chodí spolu běhat. Jezdí spolu na dovolenou. Jezdí na in-linech a zároveň před sebou tlačí kočár. Vaří si oblíbené vegetariánské pokrmy a vzájemně se od sebe učí něco nového. Chodí bosi.

Člověk občas bojuje sám se sebou. Tápe, je nerozhodný a hledá se. Pátrá po naplnění, po životním poslání. Čas se najednou zastaví a zdá se, že neexistuje východisko. Kvůli tomu občas děláme unáhlená a mylná rozhodnutí, pak litujeme. Někdy to chce vypnout a vydechnout. Je obrovská škála možností, jakým směrem svůj život odebrat, co dělat a cítit se při tom dobře, protože člověk by měl udělat vše pro to, aby byl šťastný. Nešťastný člověk strádá.
země na ruce

Na trhu je mnoho motivačních publikací, které nám pomohou najít tu správnou cestu, odpověď na nejniternější otázky, které často nevyslovujeme nahlas, protože se bojíme. Volíme mezi doktory a knihami, které nad lékařskou pomocí vítězí. Máme totiž strach, že se v nemocnici dozvíme, že to nemáme v hlavě v pořádku. Pokud se již rozhodneme vyhledat pomoc odborníka, obracíme se na psychology, osobní trenéry a koordinátory. I taková pomoc je leckdy účinná. Životospráva a způsoby, jak žijeme , mají vliv na naší psychickou pohodu a je v rukou každého, jak se svým zdravím a volným časem naloží. Vy máte ve svém životě jasno?