Jak si o dovolené opravdu odpočinout

Vzali jste si v práci volno a těšíte se na to, až si odpočinete? Dopředu už ale možná tak trochu tušíte, že realita bude opět někde jinde, a sice že se vrhnete do restů, pracovních úkolů a dalších povinností, které podle vás nepočkají? Proč si ale musíte kazit volné dny pracovními povinnostmi?
Až si příště zase vezmete dovolenou, zkuste ji strávit trochu jinak, bez pracovních záležitostí, různých zařizování, pochůzek a podobně. Sami uvidíte, že vám to jen a jen prospěje.
cvičení venku
Základním krokem k plnohodnotné a odpočinkové dovolené je to, abyste si s sebou nebrali práci. Práce počká a vy budete po takovém plnohodnotném odpočinku mnohem výkonnější.
A jaká dovolená vám prospěje nejvíc? Ideálně na nějakém vhodném místě, kde není dostupné internetové připojení a vás to tak neláká sledovat pracovní maily, nebo trávit dlouhé hodiny na internetu. Nebude vás to nutit často kontrolovat telefon, při čem byste mohli úplně zapomenout, kde vlastně jste a že si máte užívat příjemného nicnedělání. Naopak si budete moci mnohem více užít místa vašeho pobytu a všeho co k pořádné dovolené patří. Nekažte si chvíle volna a odpočinku neustálým sledováním telefonu, mailů a zpráv. Odložte telefon někam hluboko a naplno se oddejte relaxaci, ať už se během vašich volných dnů nacházíte kdekoliv.
dívka na horách
A jak dlouho by měla vlastně trvat taková ideální dovolená, abyste se mohli opravdu naplno odreagovat, zrelaxovat a nabrat novou energii? Podle psychologů je to doba v rozmezí 7 – 10 dnů, ideálně alespoň 2 týdny. Proto pokud můžete, neváhejte a vezměte si v práci dostatečně dlouhé volno, vyjeďte si někam s rodinou a užívejte si sladkého a příjemného nicnedělání. Vypněte telefon a odložte ho někam, kde vás nebude lákat, věnujte se jen sami sobě a vašemu protějšku nebo rodině. Přesně o tom má totiž pravá dovolená být.