Ideální čas na půjčku

Peníze potřebujeme snad v každé oblasti našeho života. Jsou pro nás stěžejní a bez nich se v životě neobejdeme. Proto také navštěvujeme zaměstnání, kde získáváme peníze za odvedenou práci. V posledních letech se ale hodně mluví o rodině. To je způsobeno zejména nízkou porodností, která by mohla být pro budoucí vývoj ekonomiky fatální. Stát tedy nabízí neustále nové benefity pro lidi, kteří si založí rodinu. S tím je ale také spojena i výstavba vlastního domu.

domek z peněz

Pro většinu osob se jedná o nedosažitelnou záležitost, zvlášť když se ceny nemovitostí pohybují na závratné výši. Každý z nás nemá prostě v šuplíku uložené miliony korun, a proto hledáme pomoc jinde. Ve většině případu se první obrátíme na naši rodinu a známé, kteří po nás nebudou chtít žádné přebytečné úroky. Bohužel však pro větší část z nás nemáme movité rodiny ani známé a proto se musíme obracet na soukromé instituce, které až příliš dobře znají svoji hodnotu. V rámci této oblasti se můžeme obrátit na:

·         Bankovní

·         Nebankovní společnosti

Každý rozumný člověk se v prvním případě zaměří na bankovní společnosti, které jsou sice přísné a můžou působit děsivým dojmem, ale zase mají vybudovanou svoji pověst na důvěře a záruce kvality. Velká společnost si nikdy nedovolí nás okrást, musíme jen být obezřetní a hlídat si co podepisujeme a s čím souhlasíme. Přesto nám vždy tyto společnosti nabízí férovou půjčku, která nám zaručí získat potřebné finance. Většinou nebo spíš vždy banky požadují určitou míru záruky.
sevřená peněženka

Jedná se hlavně o:

·         Zástavu nemovitosti

·         Výpis z registru dlužníků

·         Doložení stabilního příjmu

Všemi těmito pravidly se banka brání proti případnému riziku. Stejně jako dlužník tak i banka podstupuje určitý risk, když poskytuje své finance osobě, které do jisté míry důvěřuje, že peníze vrátí. Z toho důvodu je taky půjčka doprovázena jistými zárukami, že věřitel získá své peníze zpět. Pokud však u bankovních společností neuspějeme musíme se obrátit na nebankovní společnosti, kde je také půjčka mnohem riskantnější.