Holicí strojek

Zájem o elektrické holicí strojky u mužů neustále roste. Je to především díky pohodlí a úspoře času, které nabízejí. Při výběru jsou nejdůležitější parametry jako jsou holicí systém, systém napájení, údržba, výrobce a také zda je výrobek vodotěsný.
holení břitvou.jpg


Systém holení


V konečném součtu existují dva holicí systémy – planžetový systém nebo frézkové strojky. Planžetový systém je vhodnější pro holení kratších vousů. Pro delší vousy je naopak výhodnější zvolit frézkový strojek.


Typ napájení


Podle způsobu napájení rozdělujeme strojky do tří kategorií – síťové, bateriové, akumulátorové.


1.       Síťové – pořízení za nižší požicovací cenu. Pokud budete strojek používat výhradně doma v koupelně nebo jinde v blízkosti napájení mohla by to být správná volba.


2.       Bateriové – jsou takovou záchrannou mimo civilizaci při použití na chatě nebo ve stanu. Beteriové strojky jsou levné a skladné, ale kvůli neustálé výměně baterií je jejich provoz vhodný spíše příležitostně.


3.       Akumulátorové – díky své praktičnosti patří mezi nejrožšířenější variantu. Strojek může fungovat i bez připojení do elektrické sítě.
štětka a břitva.jpg


Údržba


Nároky na údržbu nejsou nikterak vysoké, ale je třeba dbát na pravidelnou údržbu. Součástí strojku bývá i štěteček sloužící k odstranění oholených vousů z útrob strojku.


Vodotěsnost


Asi třetina holicích strojků na trhu je vodotěsná. Výhodou je tak třeba holení ve sprše. Praktičtější pak bývá i údržba, kdy strojek stačí opláchnout pod proudem vody. Nejideálnější kombinace je pak vodotěsný strojek s akumulátorovým napájením. Tato kombinace nabízí volnost při používání i údržbě.


Další funkce zpříjemňující holení


·         Rychlonabíjení – vhodné pokud se holíte každý den a chcete být opravdu mobilní.


·         Zastřihovač – pomůže vytvarovat kotlety nebo bradku.


·         Rychlost otáček – máte-li tvrdé vousy a jste rozhodnutí pro frézkový systém.


·         Předstádka – pomocí předsádky snadno udržíte vousy v požadované délce.


 


 


 


 


 


Většina těchto holících strojků umožňuje používání na mokro i sucho.