Co dělat s miminkem?

Každý, kdo čeká miminko se bojí, že nezvládne tu starost o něj a že to bude náročné. To však není nic hrozného, miminka nejsou zas tak složitá na starost, jak se zdá. Chce ti spíše velkou zodpovědnost, protože vy vychováváte dítě, nikdo jiný ne. Vy se staráte o to, jaký bude mít život a jak se bude chovat. To je také úzce spjato s tím, jak se k němu budou chovat ostatní, takže celkově to zajišťuje to, jak se mu v životě povede a co z něj bude. To je ta největší zodpovědnost o jaké se bavíme, když se bavíme o miminku.

Ručička

Jasně, miminko je zcela závislé na vás a na vaší starosti, proto to nepodceňujte a když se mu něco nelíbí, zkrátka zjistěte, kde je problém a co máte udělat, protože miminko vám dává brekem najevo, že se mu něco nelíbí, že má třeba hlad nebo mu je zima, nebo má v plínce nemilé překvapení. To všechno však k životu s miminkem patří, tak si to užívejte co nejvíc můžete, protože zanedlouho miminko vyroste a bude z něj protivný puberťák, tak jako jsme všichni jednou byli a každý jednou bude. Je to koloběh života a tak jak jsme my štvali své rodiče pubertálními výlevy, tak nás zase štvou naše děti. S tím vším ale musíte počítat.

Miminko

Kromě klasického přebalování a krmení miminko také potřebuje na vzduch. Vezměte kočárek Riko Nesa a vyrazte s miminkem na procházku, protože i to malinké stvoření, které ještě neumí mluvit potřebuje na vzduch. Sluníčko s čerstvý vzduch miminku udělají dobře, navíc vám pravděpodobně usne v kočárku, za což budete ještě rádi, protože miminka nemají v plánu spinkat, když to zrovna potřebujete. Kočárek ale miminko uspí, protože se houpe a je to pro něj příjemné, připomíná mu to pobyt v bříšku, jak byl ještě plod. S miminkem si i hrajte, protože takhle budete rozvíjet vše potřebné, co miminko rozvito mít musí. Nechcete přece, aby bylo dítě zostalé jen proto, že jste se mu nevěnovali. Miminko vás potřebuje a stejně jako vy má své potřeby, které musíte však naplnit vy.