Bydlení pod vlastní střechou se dá vyřešit pomocí vhodné hypotéky

Možná máte s budoucností velké plány a chystáte se konečně bydlet pod vlastní střechou. A to se dá udělat jedině tak, že si koupíte vlastní dům anebo byt, anebo si takový dům svých snů postavíte, byt zrekonstruujete. To všechno jsou velké plány, které v první řadě stojí také velkou spoustu peněz. Otázka pro mnoho lidí tedy zní, kde na realizaci svého bydlení sehnat dostatek peněz.

500eurové bankovky

Opravdu jen málokdo dokáže naspořit tolik peněz najednou, aby se při realizaci své bydlení obešel bez hypotéky. Pro většinu lidí v této životní situaci je proto řešení bydlení s pomocí hypotéky anebo alespoň úvěru na bydlení naprostou samozřejmostí. Takže neotálejí a vydají se o něj požádat do banky.

Jenže banka si nejprve ověří, zda takoví žadatelé budou schopni své závazky v budoucnosti splácet. Měli by mít tedy dostatečné příjmy, kterými pokryjí všechny své životní potřeby a splátky k tomu. A to není jednoduchá věc, protože se mnohdy stává, že i když jste vy sami přesvědčeni o tom, že dost peněz máte, tak banka si myslí opak.
ruka na trezoru

K posouzení této skutečností musíte doložit potvrzení o příjmech od zaměstnavatele anebo v případě podnikatelů doložit daňová přiznání. Jenže dá se něco dělat v situaci, kdy nic dokládat nechcete?

Ale ano, dá, existuje i hypotéka bez příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-prijmu-jako-skutecnost/, nicméně musíte za ní vyrazit do nebankovní společnosti. Počítejte ovšem s tím, že i tam si na vaše příjmy posvítí, nicméně vše se dá vyřešit tak, že v případě nízkých příjmů podepíšete čestné prohlášení, budete si muset sehnat spoluručitele anebo bude případně stačit pouze ručení vhodnou nemovitostí.

Ať už vše bude tak či onak, ručení nemovitostí se nevyhnete. Pokud však žádnou nemáte, což bývá časté u mladých lidí, tak se za vás mohou svou nemovitostí zaručit vaši blízcí, třeba rodiče.