100% hypotéka

Nejlepší řešení, jak získat finanční prostředky na koupi vlastního bydlení bez vlastních finančních prostředků, řeší 100 % hypotéka. Jenom stačí si najít banku, která poskytuje 100 % hodnoty nemovitosti. Bohužel získat 100% hodnoty nemovitosti, je minimální. Také tato hypotéka není jen tak pro každého, banky si totiž klienty, kterým 100% hypotéky poskytují, pečlivě vybírají.

Nejčastěji se můžeme v současné době u klasických hypotečních úvěrů potkat s vyplácením 70% hodnoty nemovitosti. 70% není jen tak náhodné, vychází totiž ze zákona o dluhopisech, který upravuje poskytování hypotečních úvěrů. Někdy nemusí být to, ale pravidlem. Příkladem může být americká hypotéka, ta totiž poskytuje 50% až 60% hodnoty nemovitosti.

nový dům

Hypotéka bez vlastních zdrojů

Správně pokud byste chtěli žádat o hypotéku, měli byste mít alespoň nějakou část vlastních prostředků. Nejlépe byste měli mít našetřeno aspoň 20% z hodnoty nemovitosti a potom o hypoteční úvěr žádat. Jestliže ale nemáte našetřeno, nemusíte se obávat, některé banky totiž nabízejí možnost financování do nemovitosti bez vaší spoluúčasti. Tudíž získáte hypotéku do výše 100% hodnoty nemovitosti.

obchodní kalkulačka

100% hypotéku nemusí získat každý

100% hypotéku můžou získat jen klienti, kteří jsou zodpovědný. Tento produkt někteří poskytovatelé hypoték, nabízejí jen dlouhodobým klientů s vysokými příjmy. Můžete si zařídit bonitního ručitele či spoludlužníka. Také ten kdo o hypotéku žádá, nesmí být zapsán v žádném veřejném registru dlužníků.

U všech hypotečních úvěrů musíte počítat se zástavou nemovitosti, jelikož to je nezbytnou podmínkou. Také je omezená výše měsíční splátky, splácet byste měli maximálně 45% ze svého čistého měsíčního příjmu. Výše splátky záleží na tom, jak dlouho budete chtít hypotéku splácet. Splátky hypotečního úvěru si můžete rozvrhnout až na 30 let.